Program festivalu v roce 2021


3. 10. 2021 – 19:30 hodin, Kostel sv. Jakuba v Berouně

Prolog
GERARD LEGIERSE (Nizozemí)
Varhanní recitál

GERARD LEGIERSE

Johann Sebastian Bach:
Chorál Wir glauben all an einen Gott, BWV 740
Preludium a Fuga f moll, BWV 534
Georg Friedrich Händel:  Varhanní koncert F dur, op. 4, č. 4, HWV 292
Jan Zwart:  Kánonická předehra k žalmu 84
Eugène Gigout:  Grand choeur dialogué
Alexandre Guilmant:  Marche funèbre et chant séraphique, op. 17/3
Louis Vierne:  Symfonie pro varhany č. 3 fis moll, op. 28


5. 10. 2021 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

PRAŽSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR
Leoš Čepický – dirigent

PRAŽSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR, foto © Petra HajskáPRAŽSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR, foto © Petra Hajská

Wolfgang Amadeus Mozart:
Don Giovanni, předehra k opeře, KV 527
Symfonie č. 40 g moll, KV 550
Ludwig van Beethoven:  Symfonie č. 2 D dur


12. 10. 2021 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

Prah-a-harP KVARTET
Harfa v rodině
Hana Müllerová, Hedvika Mousa Bacha (Duo Glissando), Kamila Jouzová (Duo Glissando), Mariana Jouzová

Prah-a-harP KVARTETHANA MÜLLEROVÁ

Irská píseň:  Brian Boru’s March
Johann Sebastian Bach:  Braniborský koncert č. 3 G dur, BWV 1048 (1. věta)
Edvard Grieg:  Peer Gynt op. 46
Alexandr Borodin:  Polovecké tance (výběr)
Antonín Dvořák:  Slovanský tanec op. 46, č. 7 „Skočná“
Léo Delibes:  Preludium a Mazurka z baletu Coppélia
Petr Iljič Čajkovskij:  Květinový valčík z baletu Louskáček
Michail Mchedelov:  Variace na Paganiniho téma (Duo Glissando)
Camille Saint-Saëns:
Karneval zvířat
Tanec kostlivců, op. 40
Maurice Ravel:  Pavana za mrtvou infantku
Bernard Andrés-Parvis:  Cortege et danse (Duo Glissando)
Ástor Piazzolla:  Adiós Nonino
Bedřich Smetana:  Vltava


19. 10. 2021 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

ČESKÉ NONETO
Kapesní orchestr
Romana Zieglerová – housle, Petra Brabcová – housle, Vladimír Kroupa – viola, Simona Hečová – violoncello, David Pavelka – kontrabas, Jiří Skuhra – flétna, Vladislav Borovka – hoboj, Aleš Hustoles – klarinet, Pavel Langpaul – fagot, Jiří Špaček – lesní roh

ČESKÉ NONETO ČESKÉ NONETO

Václav Trojan:  Nonetto favoloso (O statečném rytíři Bajajovi)
Richard Wagner:  Sigriedova idyla (transkripce)
Johannes Brahms:  Serenáda č. 1 D dur, op. 11


26.10. 2021 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

AKADEMIE KOMORNÍ HUDBY
Tomáš Jamník – umělecký vedoucí

AKADEMIE KOMORNÍ HUDBYTOMÁŠ JAMNÍK

Claude Debussy:  Sonáta pro flétnu, violu a harfu, L. 137
Maurice Ravel:  Introdukce a Allegro pro harfu, flétnu, klarinet a smyčcové kvarteto
Gustav Mahler:  Klavírní kvartet a moll
Bohuslav Martinů:  Komorní hudba č. 1 pro klarinet, housle, violu, violoncello, harfu a klavír, H. 376


2 .11. 2021 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

JANA DRDÁCKÁ & COMPAÑÍA FLAMENCO ELEMENT
Flamenco
Jana Drdácká a Eduard Zubák – tanec, Stanislav Kohútek– kytara a zpěv, Petra Dokládalová – zpěv, Matěj Konečný – cajón a tlesky

JANA DRDÁCKÁ & COMPAÑÍA FLAMENCO ELEMENT, foto © Roman MuchkaJANA DRDÁCKÁ

Celovečerní hudebně-taneční představení tanečního páru Jana Drdácká, Eduard Zubák a hudební skupiny.


9.11. 2021 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

PLZEŇSKÝ SMYČCOVÝ ORCHESTR
Ivo Pavelka – dirigent

Skladby od opery, přes operetu a muzikál až k filmu
Operetní árie Strausse, Lehára a Nedbala
skladba Perský trh od A. Kételbeyho
směs melodií z Fantoma opery A.L Webbera
melodie z muzikálu My Fair Lady F. Loewa
Tenkrát na západě od E. Morricone


Podrobnější informace o programu najdete ve festivalové brožuře.
Změna programu vyhrazena.

KD Plzeňka, Plzeňská 83, Beroun