Program festivalu v roce 2018


7. 10. 2018 – 19:30 hodin, Kostel sv. Jakuba v Berouně

Prolog (není součástí abonmá)
PRAŽŠTÍ PĚVCI
Stanislav Mistr – sbormistr

PRAŽŠTÍ PĚVCI, foto © Vojtěch Fröhlich

Francis Poulenc (1899 – 1963):  Mše G dur
Petr Iljič Čajkovskij (1840 – 1893):  Liturgie na slova Jana Zlatoústého op. 41


9. 10. 2018 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

JANÁČKŮV KOMORNÍ ORCHESTR

JANÁČKŮV KOMORNÍ ORCHESTR, foto © Ivan Korč

John Ireland (1879 – 1962):  Concertino pastorale
Edvard Hagerup Grieg (1843 – 1907):  Z časů Holbergových. Suita ve starém slohu op. 40
Samuel Barber (1910 – 1981):  Adagio pro smyčce op.11
Leoš Janáček (1854-1928):  Suita pro smyčcový orchestr


16. 10. 2018 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

BENNEWITZOVO KVARTETO
Jakub Fišer – 1. housle, Štěpán Ježek – 2. housle, Jiří Pinkas – viola, Štěpán Doležal – violoncello

BENNEWITZOVO KVARTETO, foto © Kamil Ghais

Ervín Schulhoff (1894 – 1942):  Pět kusů pro smyčcové kvarteto
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791):  Smyčcový kvartet d moll KV 421
Antonín Dvořák (1841 – 1904):  Smyčcový kvartet G dur op. 106


23. 10. 2018 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

THE SWINGS
Petr Hanzlík – leader, zpěv, Petr Jindra – zpěv, kytara, Pavel Švestka – zpěv, housle, Jiří Hruška – zpěv
GOLDEN BIG BAND PRAGUE

THE SWINGS, foto © Miroslav LepeškaPETR SOVIČ & GOLDEN BIG BAND PRAGUE

Nebe na zemi – pocta české swingové písni od 30.let po současnost


30. 10. 2018 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

ORBIS TRIO
Petra Brabcová – housle, Petr Malíšek – violoncello, Stanislav Gallin – klavír

ORBIS TRIO

Bohuslav Martinů (1890 – 1959):  Bergerettes H 275 (výběr)
Bedřich Smetana (1824 – 1884):  Trio g moll op. 15
Josef Suk (1874 – 1935):  Elegie pro klavírní trio Des dur op. 23
Antonín Dvořák (1841 – 1904):  Klavírní trio č. 4 e moll op. 90 „Dumky“


6 .11. 2018 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

COLLEGIUM MARIANUM
Stanislava Mihalcová – soprán, Jana Semerádová – flétna, umělecká vedoucí
Boemo virtuoso

COLLEGIUM MARIANUM, foto © Petra Hajská

Šimon Brixi (1693 – 1735):  Tu es Deus (Graduale)
František Jiránek (1698 – 1778):  Koncert pro flétnu, smyčce a basso continuo D dur Jk 11
Jan Dismas Zelenka (1679 – 1745):  „Orate pro me, lacrime“, árie ze sepolcra „Immisit Dominus pestilentiam“
Antonio Vivaldi (1678 – 1741):  Koncert pro flétnu, smyčce a basso continuo g moll op. 10/2 RV 439 „La notte“
Antonín Reichenauer (c. 1694 – 1730):  Triová sonáta D dur pro dvoje housle a basso continuo Rk 19
Jan Josef Ignác Brentner (1689 – 1742):
„Cor meum tibi dedo“, árie ze sbírky Harmonica duodecatometria ecclesiastica op. 1
Koncert IV G dur „Vigil Nocturnus“ ze sbírky Horae pomeridianae op. 4
„Hoste devicto“ árie ze sbírky Harmonica duodecatometria ecclesiastica op. 1


13. 11. 2018 – 19:30 hodin, Kulturní dům Plzeňka v Berouně

KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE
Jiří Rožeň – dirigent

KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE, foto © František RenzaJIŘÍ ROŽEŇ - dirigent, foto © Ilona Sochorová

Bedřich Smetana (1824 – 1884):  Triumfální symfonie E dur op. 6
Gustav Mahler (1860 – 1911):  Symfonie č. 5 cis moll
György Sándor Ligeti (1923 – 2006):  Concert Românesc
Ludwig van Beethoven (1770 – 1827):  Symfonie č. 7 A dur op. 92 „Patetická“


Podrobnější informace o programu najdete ve festivalové brožuře.
Změna programu vyhrazena.

KD Plzeňka, Plzeňská 83, Beroun